Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo pomoc lidem, kteří bojují s růstem cen energií

Tomáš Černý

Úřady práce aktuálně dostaly z generálního ředitelství konkrétní pokyny, jak mohou pomoci lidem zasaženým růstem cen energií. V příloze je tisková zpráva MPSV, kde jsou některé podpůrné nástroje představeny.

Znamená to, že je ideální, pokud se lidé, kteří se díky růstu cen záloh ocitnou v situaci, kdy nebudou schopni zabezpečit své základní potřeby, obraceli přímo na Úřad práce. Vzhledem k tomu, že se pro posouzení jejich situace a výše finanční podpory bude potřeba prokázat některými podklady (výše příjmů, nákladů, úspor), bude lepší, pokud se před samotnou návštěvou kontaktního pracoviště ÚP na něj telefonicky obrátí a poradí se, co přesně vzít sebou, ať nemusí vážit cestu opakovaně.

Pokud bude někdo potřebovat akutně zajistit základní potraviny a hygienickou pomoc pro nedostatek finančních prostředků, může se obrátit na sociální odbor MÚ Hlinsko.

Pokud by se někdo potřeboval více zorientovat v řešení své situace, včetně např. pomoci se vyznat v podmínkách dodavatelů, pomoc při komunikaci s úřady, s vyplněním online formuláře/smlouvy apod., může se obrátit na Občanskou poradnu Hlinsko, která sídlí v přízemí hlinecké radnice, kontakt: Lada Nevečeřalová, 

tel. 602 540 174,  467 771 170, mail: lada.neveceralova@mostpro.cz. Otevřeno ve St a Čt.